Katarzyna Kucewicz

Psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka, terapeutka zaburzeń seksualnych.

Jest absolwentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ze specjalnością psychologia kliniczna i psychoterapia w działaniu. Ukończyła również resocjalizację i wspomaganie rodziny w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest dyplomowaną psychoterapeutką po 4- letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ukończyła także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej (AEH).

 

Uczestniczyła w wielu treningach terapeutycznych m.in. w szkoleniu z sekspozytywnej terapii par, technik terapii poznawczo- behawioralnej i terapii schematów, kursie terapii motywującej, racjonalnej terapii zachowania, interwencji kryzysowej, całościowym rocznym cyklu szkoleniowym metodą B. Hellingera.

 

Jest członkiem zwyczajnym Polskiej Federacji Psychoterapii.

Pomaga osobom cierpiącym na wahania nastroju, mającym problemy w związkach i innych relacjach międzyludzkich, a także cierpiącym na brak zadowolenia z siebie i swojego życia. Specjalizuje się w pomocy w kryzysach małżeńskich i związkowych, doświadczającym zdrady i niezadowolenia w relacji. Osobom mającym kłopoty w utrzymaniu bliskiej, satysfakcjonującej więzi. Ponadto pracuje z osobami mającymi objawy psychosomatyczne oraz lęki i męczące obniżenia nastroju .

 

Swoje doświadczenie zdobywała pracując jako psycholog w I i II Klinice Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

 

Oferuje psychoterapię krótkoterminową w podejściu integracyjnym, czyli takim, w którym terapeuta fachowo korzysta z trzech wiodących nurtów terapeutycznych (humanistycznego, poznawczo- behawioralnego, psychodynamicznego) indywidualnie dopasowując je do potrzeb każdego klienta. Inspiruje się dorobkiem klasycznych psychoterapeutów (Rogers, Jung, Yalom) oraz psychoterapeutów systemowych (Hellinger, Kutschera, Walper).

 

Pracuje pod superwizją.

Jest stałą felietonistką magazynu Wysokie Obcasy oraz jedną z głównych ekspertek portalu Sympatia.pl. 

Codziennie gości w programach telewizyjnych i radiowych popularyzując wiedzę psychologiczną.

 

Autorka pierwszego w Polsce poradnika na temat zakupoholizmu. Współautorka książek: "O lęku bez strachu" oraz "Rodzina po Ludzku". Wywiad z nią znalazł się także w książce K. Cwaliny- Stępniak #GirlsTalk. Latem ukaże się jej kolejna książka o pułapkach w związkach.

A jesienią premierę bedzie miała jej książka na temat wysokiej wrażliwości.

 

W 2012r. wpisana do leksykonu specjalistów Who is Who Polska, w 2016 r. wpisana na listę terapeutów przyjaznych LGBT. Wykładowczyni psychologii w poznańskiej Fashion School. Jest konsultantką psychologiczną na planie serialu "Echo Serca".

 

Prowadzi instagram @psycholog_na_insta, a tam swój autorski cykl rozmów ze znanymi psychoterapeutami: "Nocne Rozmowy Terapeutów" oraz na Facebooku stronę "Katarzyna Kucewicz" gdzie zamieszcza swoje artykuły i ciekawostki psychologiczne. Więcej informacji: www.kasiakucewicz.pl. Przez okres trwania pandemii  przyjmuje wyłącznie online za pośrednictwem komunikatora SKYPE.