Renata Pająkowska- Rożen

Jest absolwentką psychologii ( Uniwersytet SWPS w Warszawie) i kulturoznawstwa (Uniwersytet Wrocławski). Ma wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej. Ukończyła szkolenie terapeutyczne pierwszego i drugiego stopnia w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, posiada certyfikat konsultanta i terapeuty w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyła dwuletnie studium psychoterapii metodą Psychologii Procesu Arnolda Mindella (Instytut Psychologii Procesu w Warszawie), oraz Studium Coachingu metodą Psychologii Procesu.

 

Od 2013 do 2017 roku była członkiem Gabclinic.com, przez okres dwóch lat kierowała zespołem psychoterapeutów i psychologów. Współtworzyłam Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany” oraz Festiwal POP Kreacje (ogólnopolski festiwal psychologii procesu). Współpracowała m.in. z Ośrodkiem Integracji Społecznej Stowarzyszenia Terapeutów w Warszawie, Fundacją Zdrowie, Centrum Praw Kobiet oraz Fundacją SYNAPSIS.

 

Od 2017 roku wchodzi w skład zespołu Ośrodka Psychoterapii i Coachingu INNER GARDEN . Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, współzałożycielką Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach przy PTP.

Systematycznie superwizoruje swoją praktykę terapeutyczną, indywidualnie i grupowo, u superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest autorką cykli warsztatów dla kobiet : Siła Dojrzałych Kobiet, Sukienka Szyta na Miarę, Kobieta w Świecie - Świat w Kobiecie oraz współtwórczynią warsztatów wyjazdowych wSPAniałe Kobiety (odbywających się w różnych ośrodkach SPA na terenie Polski), cykli warsztatów poświęconych tematyce pracy Pokochaj Swoją Pracę oraz procesowi zmiany (Od Decyzji do Zmiany i Zmiany, Których Nie Mogę Dokonać).

 

W okresie trzech lat nadawania audycji "na kłopoty Kolińska" w radiu TOK FM była jej częstym gościem . Specjalizuje się w terapii depresji i stanów zaburzeń nastroju, w zaburzeniach lękowych, sytuacjach mobbingu i wypalenia zawodowego.

Zajmuje się szerokim spektrum problemów występujących w życiu osobistym oraz zawodowym, zwłaszcza pracowników korporacji. Specjalizuje się w terapii kobiet, szczególnie 50+. Pracuje z osobami LGBT. W pracy terapeutycznej skupia się na oswajaniu procesu zmiany.