top of page

Maciej Papierski

 

Jestem psychoterapeutą szkolącym się w międzynarodowej szkole analizy
egzystencjalnej GLE prof. Alfrieda Länglego, a więc u samego twórcy tego nurtu.
Uczestniczyłem także w kursach Franklowskiej logoterapii. Najbliższe są mi zatem egzystencjalne i humanistyczne nurty psychoterapeutyczne, uwzględniające ludzkie poszukiwania sensu, wartości, spełnienia. Wiedzę psychoterapeutyczną łączę z gruntowną znajomością filozofii, z której zrobiłem doktorat (ze specjalizacją w etyce i antropologii filozoficznej). Jednocześnie, kończę program MSc in Psychotherapy na Salzburg Lodron Universitaet.


Ukończyłem także m. in. międzynarodowe kursy z ACT (terapia oparta na
współczuciu i zaangażowaniu), kurs doradztwa w żałobie, kurs doradztwa w stresie posttraumatycznym. Posiadam certyfikat doradcy relacyjnego w oparciu o teorię przywiązania (Gibson Attachment Theory Coach), szkolenia w terapii par wg Johna i Julie Gottmanów oraz wg metody PREP.

 

Bardzo interesuję się terapeutyczną pracą z ciałem, mając przekonanie, że leczenie człowieka należy traktować holistycznie. Zgłębiam więc przede wszystkim metodę Lowenowską, i w przyszłości zamierzam odbyć regularne, paroletnie szkolenie w tym zakresie. Interesuję się też medycyną Dalekiego Wschodu (tradycyjną medycyną chińską i ajurwedą) ze względu na jej dbałość o harmonię ducha i ciała. 


Jestem także certyfikowanym facylitatorem EPW (metoda bazująca na Adlerowskiej pozytywnej dyscyplinie). Odbyłem również szkolenia mediacyjne w Polskim Centrum Mediacji oraz podstawowe szkolenie NVC.
Ponadto, z radością popularyzuję wiedzę o psychoterapii w artykułach na temat
zdrowia psychicznego, a także w podcaście pt. Bliżej Siebie.

Zapisy:
recepcja@innergarden.pl
lub kontakt smsowy na nr 883-948-303.

bottom of page